Obsah stránky

Sportoviště

Katedra tělesné výchovy disponuje vlastním palvecký bazénem, velkou tělocvičnou pro sprotovní hry a gymnastiku, horolezeckou stěnou, místností pro výuku masáží. Kromě toho pronajímá pro výuku i jiná sportoviště v okolí.

 

Tělocvična – Brandýs nad Labem

Tělocvična UK PedF Brandýs nad Labem, Královická 915: tělocvična je využívána pro výuku sportovní gymnastiky, zdravotní TV a sportovních her basketbalu, volejbalu, netradičních sportovních her a pohybových her. Má velikost basketbalového hřiště, je vybavena 6 basketbalovými koši, 2 házenkářskými brankami a 2 florbalovými brankami, stojany na volejbalovou síť a v přísálí nářadím na sportovní gymnastiku. Podlaha je dřevěná s protiskluzovou úpravou.

 

Malá tělocvična UK PedF s horostěnou

Malá tělocvična UK PedF s horostěnou, viou ferratou a bouldrem. Podlaha je umělá, s vybavením pro hřiště badmintonu. Využívá se pro výuku lezení, zdravotní tělesnou výchovu a netradiční sportovní hry – badminton.

 

Plavecký bazén – Brandýs nad Labem

Plavecký bazén – Brandýs nad Bazén UK PedF je klasický 25 metrový bazén s pěti drahami a startovními bloky. Je doplněn skokanským sektorem 1 m prkno a 3 m věž. Hloubka v různých sektorech bazénu je od 1,3 m do 4 m. Je využíván pro výuku plavání, výuku záchrany tonoucího a výuku aqvagymnastiky.

 

Atletický stadion – Čelákovice

Atletický stadion Čelákovice – na tomto stadionu probíhá výuka atletiky (běhy, starty, hody, vrhy a skoky) a dále výuka fotbalu. Podmínky jsou velmi dobré, pro atletiku tartanová dráha a rozběžiště na hod oštěpem a skok do dálky, trojskok a skok do výšky, travnaté fotbalové hřiště. Doskočiště pro skoky je odpovídající pravidlům atletických disciplín. Hřiště je vybaveno šatnami a sociálním zařízením – sprchy + WC.

 

Sportovní centrum – Nymburk

Sportovní centrum ČUS Nymburk Na Ostrově – víceúčelové zařízení využívané pro zajištění atleticko-herního kurzu. K dispozici máme atletický stadion s tartanovou dráhou, doskočiště pro všechny skokanské disciplíny, vrhačské sektory a sektor pro hod oštěpem. Při nepřízni počasí máme možnost využít atletický tunel. Pro výuku sportovních her využíváme tenisové kurty, beachvolejbalové kurty, fotbalové hřiště s možností úpravy na softbal, volejbalové a nohejbalové kurty a travnatou plochu na discgolf. V rámci regenerace využíváme teplý hydromasážní bazén, vířivku, saunu a případně i individuálně za příplatek plavecký bazén. Ubytování je hotelového typu se stravováním 3 x denně včetně zajištění pitného režimu.

 

Sportovní centrum UK Hostivař

Nafukovací hala SCUK Hostivař – v tenisovém areálu. Hřiště má umělý povrch, florbalové mantinely a 2 branky. Herní prostor neodpovídá pravidlům florbalu, je menší. Šatny a sociální zařízení jsou v areálu technického zázemí tenisových kurtů.

 

Výcvikové středisko UK Horní Poříčí

Výcvikové středisko UK Horní Poříčí – areál je využíván pro výuku na Letních výcvikových kurzech a Kurzu sportů a pobytu v přírodě. Ubytování je v dřevěných chatkách s čtyřmi pokoji pro 3 ubytované, stravování 3 x denně je ve společné jídelně a na terase hlavní budovy. Společné sociální zařízení je v hlavní budově odděleně pro ženy a muže – WC a sprchy. Součástí hlavní budovy je i bufet pro zajištění nákupu občerstvení – káva, zmrzlina, nápoje, sladkosti apod. Areál disponuje nabídkou širokého sportovního vyžití – víceúčelové hřiště, tenisové kurty, volejbalové kurty, beachvolejbalový kurt, hřiště na softbal, kanoe a kajak na vodácký výcvik, prostory pro cvičení a hry v přírodě, orientační běh, turistiku a cykloturistiku.

Obsah stránky