Průběžné vzdělávání provázejících učitelů KTV

Novelizace zákona o pedagogických pracovnících zakotvila (od 1. 1. 2024) v regionálním školství pozici provázejícího učitele. Pro období 2023–2025 vyhlásilo MŠMT pokusné ověřování Systému podpory provázejících učitelů Pokud dojde k úpravě příslušné legislativy, bude i na základě výsledků tohoto pokusného ověřování od roku 2026 ustaven systém podpory provázejících učitelů v plném režimu.

Katedra tělesné výchovy v rámci pilotního projektu spolupracuje s pěti kvalifikovanými a zkušenými učiteli (gymnázia: Litoměřická, Voděradská, J. Machara a ZŠ Červený vrch). V průběhu dubna a května probíhá na katedře průběžné vzdělávání provázejících učitelů, jehož cílem je vytvořit příležitost pro odbornou diskusi nad konkrétními tématy a reflexe souvislých pedagogických praxí našich studentů.

Přidáno: 30.04.2024