Učitelství pro 1. stupeň ZŠ

Základní charakteristika

Magisterské studium Učitelství pro 1.stupeň ZŠ

Cílem studia je připravit motivované, samostatné a kreativní učitele a učitelky pro 1. stupeň ZŠ. Vybavit je širokým spektrem profesních znalostí, dovedností a kompetencí nezbytných pro vstup do učitelské praxe, řízení učebních procesů žáků v podmínkách společného vzdělávání, týmovou práci a pro jejich další profesní rozvoj. Cílem je vést studenty a studentky k pozitivnímu přístupu k učitelské profesi a ke každodenní pedagogické praxi. Studenti magisterského studia oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ by měli být připravení na specifikum tohoto studia orientované mimo jiné i na výuku tělesné výchovy. V rámci výuky jsou vyžadovány specifické pohybové dovednosti ze základních sportů (atletiky, gymnastiky, sportovních her a plavání) tak, aby studenti prokázali dostatečné odborné kompetence pro zajímavou a zejména bezpečnou výuku TV žáků na 1. st. ZŠ. Studenti by měli svým vlastním aktivním přístupem k pohybovým aktivitám umět motivovat žáky ve své budoucí pedagogické praxi.